Strona główna » Aktualności » Zespół z Zakładu Techniki Cyfrowej ISŁ zwyciężył w hackathonie FPGA!

Zespół z Zakładu Techniki Cyfrowej ISŁ zwyciężył w hackathonie FPGA!

Zespół młodych naukowców z Zakładu Techniki Cyfrowej naszego instytutu, w składzie dr inż. Paweł Kwiatkowski, dr inż. Paweł Dąbal oraz mgr inż. Jakub Tyburski, zajął pierwsze miejsce w międzynarodowych zawodach Hack into Mars – FPGA Hackathon & Conference 2020 (https://fpgahackathon.com), organizowanych przez firmy Intel i Nokia w dniach 20-22 listopada 2020. Było to pierwsze takie wydarzenie, dotyczące technologii układów programowalnych FPGA i ich zastosowania w telekomunikacji.

Głównym zadaniem podczas hackathonu było opracowanie układów modulatora i demodulatora, opisanych przy użyciu języków opisu sprzętu oraz implementowanych w układzie FPGA Cyclone V firmy Intel, zapewniających uzyskanie możliwie najwierniejszej transmisji losowo generowanych informacji podczas testów. Wydarzenie organizowane było w formie zdalnej a czas na rozwiązanie zadania wynosił 24 godziny.

Organizatorzy zapewnili zdalny dostęp do układów FPGA oraz maszyn wirtualnych z zainstalowanym oprogramowaniem wiodących firm zajmujących się tą technologią. W zawodach wzięło udział 28 zespołów z całego świata, a wynik naszych naukowców okazał się najlepszy!

Wojskowa Akademia Techniczna była jednym z patronów wydarzenia, a Wydział Elektroniki WAT, za pośrednictwem Instytutu Systemów Łączności od lat współpracuje z firmą Nokia, jednym z dwóch organizatorów konferencji i zawodów.

GRATULUJEMY SUKCESU !